Поврзи се

4NEWS.mk

Нивото на Треска седум пати пониско од ноемврискиот просек

Published

on

Седум пати пониско од просекот за ноември е нивото на реката Треска кај Македонски Брод, покажуваат денешните хидролошки мерења.

-Текстот продолжува по рекламата-

Драстично намалени се и нивоата на Сатеска кај Ботун, Црна Река кај Р.Б. Мост, Струмица кај Ново Село, Лепенец кај Скопје, Крива Река кај Крива Паланка, Пчиња кај Пелинце.

Само водостојот на Вардар кај Скопје е над ноемврискиот просек.

Промени се регистрирани и кај езерата. Дојранското покажува извесно зголемување, а Преспанското намалување.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Македонија

„Груевски и фамилијата превземаа фирми и стануваа сопственици“, рече Дескоска

Македонија

„Не знам од каде се снимките за Камчев, но мислам дека сега не се прислушкува“, рече Дескоска

Македонија

„1ТВ наликуваше на квази суд, цело време нѐ бомбардираа“, вели Силјановска

Македонија

Дескоска: Наместо „Рекет“, ќе излезе „Поткуп“

Македонија

Дескоска: Порано луѓето се плашеле да пријавуваат, Рекет е охрабрување и за другите

Македонија

„Рекет“ е добро сценарио за снимање филм“, велат едногласно Дескоска и Силјановска

Македонија

Силјановска: Јанева не можела да креира таков перфектен систем за рекетирање

Македонија

Силјановска: Уште на старт кога имате човек без знаење, може да очекувате секакви работи

Македонија

Силјановска: Не верувам дека Бојан и Јанева се сами во приказната „Рекет“

4NEWS.mk

Мицкоски од Париз: Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе испорача реформи и борба против криминалот

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com