Поврзи се

Свет

Орбан со критики за Сорос: Тие се една рака проимигрантски политичари кои го одржуваат Џорџ Сорос и бирократите од ЕУ

Унгарците напорно работеа за да остварат извонреден економски раст, порача унгарскиот премиер Виктор Орбан во традиционалното обраќање до нацијата. Тој најави низа овластувања за семејствата, за да се поттикне демографскиот раст, а остро ја критикуваше проимигранстаката опозиција и европските бирократи. Тој упати критики за брегзит и за Сорос.

„Чекор кон чекор, со постојана и напорна работа, ќе ја искорениме сиромаштијата. Тие се една рака проимигрантски политичари кои го одржуваат Џорџ Сорос и бирократите од ЕУ“ истакнал Орбан, порачувајќи дека се јавуваат сили кои сакаат отворени општества и свет без нации. Тој редовно силно ја критикува организацијата на Сорос, „Отворено општество“.

Извор: ТВ21

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com