Поврзи се

Македонија

Под лупа братот на Кочо Анѓушев – антикорупциска со постапка за отказот на Чадиковски

Published

on

Под лупа на Антикорупциска е заминувањето на детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски од клиниката Жан Митрев. Покрај тоа дали постои можност за еднострано раскинување на договорот, од Комисијата најавија дека ќе се разгледува и лиценцата на болница.

Антикорупционерите ќе испитуваат и обвинувањата на опозицијата дека за време на изборите во прилепската болница имало вработувања.

-Текстот продолжува по рекламата-

Инаку, антикорупционерите се уште истражуваат и за фирмата „Тополки“ во која управител е Тодор Анѓушпев, брат на вицепремиерот Кочо Анѓушев, поточно за тоа како оваа фирма добила од владата државно земјиште за да гради хидроелектрана. Во интерес на истрагата се уште не се откриваат детали, велат дека се уште анализираат, а кога ќе имаат поконкретно да соопштат за овој предмет тоа ќе биде јавно на седница.

РЕПОРТЕРКА: СВЕТЛАНА УНКОВСКА

Извор: ТВ21

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com