Поврзи се

4NEWS.mk

Полициска акција: Се апсат напаѓачите во Александар Палас

Published

on

Пет лица се уапсени вечерва од специјалните полициски единици. Во тек е голема полициска акција во скопски  Карпош, во хотелот „Александар Палас“ каде што пред два дена се случи престрелка помеѓу две криминални групи, пишува порталот Вечер.

-Текстот продолжува по рекламата-

Повеќе полициски џипови со припадници на ЕБР го  вршат апсењето на лицата кои што во моментот биле во „Александар Палас“.

Силно полициско обезбедување е во целата населба каде што се врши контрола на возилата во тој дел.

Да потсетиме пред два дена во хотелот „Александар Палас“ се случи вооружена пресметка помеѓу де криминални нарко групи.

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

4NEWS.mk

Скопјанец прободен со нож и оставен на улица

4NEWS.mk

Застрелан познат црногорски бизнисмен во Белград: Тргувал со оружје и имал силни политички врски

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com