Поврзи се

4NEWS.mk

Помина автентичното толкување за помилување на СДСМ

Published

on

Законот за рамноправната комисија едногласно го утврди автентичното толкување на членот 11 од законот за помилување со кое всушност се утврдувa дека овој член воопшто и не постоел. 

-Текстот продолжува по рекламата-

Со члeнот 11 се предвидуваше шефот на државата да може да дава помилувања надвор од редовната постапка. 

Ваквото автентично толкување значи дека претходниот претседател Ѓорге Иванов немал право да ги даде помилувањата за обвинетите и осомничените во предметите на СЈО во 2016 година. 

 

Катерина Нешкова

Извор: Сител телевизија

Реклама
4NEWS.mk

Утре е неработен ден, a следен неработен ден е среда

4NEWS.mk

Вечерва внимавајте на овие патни правци: Снег паѓа без престан во овие градови низ земјава!

Македонија

Јовановски: Дали јас сум добивал подароци од Камчеви? Рускоска: Поголеми подароци од 1,5 милиони евра јас не знам

4NEWS.mk

Најдобар газда на светот: На своите работници им подели 10 милиони долари, најмалиот бонус е 50.000

4NEWS.mk

Дали самоубиството на 13-годишното девојче од Гостивар е поврзано со секта?

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

4NEWS.mk

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Македонија

Снегот пристигна и во Македонија – Зимска идила во Нижеполе (ФОТО)

Македонија

ТВ21 АНКЕТА: Еве од услугите на која банка најмногу се задоволни корисниците

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com