Поврзи се

4NEWS.mk

Пукање во Скопје попладнево – полицаец заврши во болница

Published

on

Во СВР Скопје денеска е пријавено дека во 17:00 часот на улицата „Методија Митевски“ пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил на работа, се обидел да запре две лица за кои се посомневал дека ќе извршат кривично дело во објектот.

-Текстот продолжува по рекламата-

Како што потврдија за МИА од МВР, кон полицаецот бил испукан проектил од огнено оружје, при што тој се здобил со повреда во раката и бил префрлен во здравствена установа за укажување на лекарска помош.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com