Антониа Гиговска е бремена – в тавче рипнаа и Даниел Кајмакоски и Виктор Апостоловски

Македонскиот победник на Икс-Фактор и наш поранешен евровизиски претставник, Даниел Кајмакоски на својот Инстаграм профил сподели дека се оженил со својата нова партнерка.

Засега не е познато која е саканата на Кајмакоски.

Инаку, откако во 2019 година пејачот се разведе од Кристина Димитриеска, тој се пресели во Србија, а неговиот приватен и љубовен живот беше во тајност.

Се ожени и македонскиот пејач, автор и музичар Виктор Апостоловски, кој вчера пријатно ги изненади фановите.

Тој на својот Фејсбук профил сподели видео на кое ја побара за жена својата сакана и тоа во Истанбул.

А пак македонската пејачка Антониа Гиговска на својот 22 роденден вчера објави уште една среќна вест.

Таа откри дека е бремена, но и верена.

„Долго време молчевме, а сега дојде време да ја споделиме најголемата среќа со вас. Малечко мое! Отсега, секој мој роденден ќе го славиме заедно. Нека ми е среќен роденденот, погодете кој ќе стане мајка. Инаку, прстенот го бирал сам, умирам од среќа.. Си славам роденден, бебе, прстен, се’..“, ја завршува Гиговска објавата на Инстаграм.

spot_img

Најважното