Поврзи се

4NEWS.mk

Село Усје денеска без вода

 – Поради дефект водоводната мрежа на ул.1 Усје (50 метри после детско игралиште), прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците од с. Усје.

Прекинот во снабдувањето со вода ќе биде од 09:15 часот до отстранување на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација-Скопје.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com