Поврзи се

Живот

Што можат новогодишната елка и стилот на украсување да откријат за вас?

Published

on

Како ќе изгледа нашата новогодишна елка одредуваат украсите кои за нас се од сентиментална вредност, како и оние подароци кои сме ги добиле во текот на годината во облик на новогодишни и божиќни подароци. На неа пред сè може да се препознае нашиот вкус кој го негуваме во украсувањето на домот, како и нашиот животен стил. Ви откриваме неколку „вистини“ кои елката ги кажува за вас. Како што во секоја шега има пола вистина, така и во оваа забавна анализа можеби ќе пронајдете мал дел од реалноста.

1. Ставате златна ѕвезда на врвот
Вие сте традиционалист и сакате сите сегменти од божиќната прослава да бидат по правилата. Обожавате мирис на вистинска елка, ритуалот на нејзиното купување како и внесувањето во домот во декември. Имате цврсти лични уверувања и безгрешен морален компас поради што луѓето ви веруваат.

-Текстот продолжува по рекламата-

2. Елка украсена со украси од домашна изработка
Вие сте семеен човек и практичен креативец. Поклоните не ви се потребни, туку важно ви е да сте во друштво на луѓето кои ги сакате. Искрени сте, отворени и поради тоа луѓето обожаваат да бидат во ваше друштво.

3. Обожавате црвени лампиони
Посакувате Божиќ да трае што подолго, ги обожавате украсените и осветлени трговски центри. Амбициозни сте, имате големи соништа и никогаш не се плашите од неуспех, бидејќи знаете дека за секој проблем постои решение.

4. Шарени лампиони
Вие сте екстравагантна личност. Од секогаш сте посакувале „американски“ тип на уредување – што пошарено, тоа подобро. За вас малку никогаш не е повеќе, во секоја смисла. Храбри сте и вашето дрвце е одраз на вашите способности – големо, шарено и храбро.

5. Обожавате сијалички што трепкаат
Вие сте ѕвезда на секоја прослава, желни сте за внимание и луѓето ве обожаваат бидејќи знаат дека секој миг поминат со вас е посебен. Без разлика на сите проблеми, секогаш се трудите да останете ведри и весели, внесувајќи позитивна енергија во животот на своите драги.

6. Сакате исклучиво бели сијалички
Се работи за педантна личност која сака сè да искаже со чистота и едноставност. Умешно комбинирате традиција и елеганција. Вие сте вистински перфекционист кој во секој момент знае што сака и се труди тоа и да го оствари.

Loading...
Совет за етика во медиуми

Реклама
4NEWS.mk

Во Пијанечко-малешевскиот регион само еден активен случај на Ковид-19

Македонија

Со часови блокирани на граници – „Транзитот преку Унгарија важи само за државјаните на ЕУ“

4NEWS.mk

Ибрахимовиќ се повреди на тренингот на Милан и може да го пропушти остатокот од сезоната

Македонија

„Бетонските бариери како воена тампон зона“ – Исмаили: Има други начини како да се реши проблемот

4NEWS.mk

Чулев: МВР ќе ја испита автентичноста на видеото „Оро“ во Чаир

Македонија

Ќучук: Од самиот почеток ја признаваме Македонија, и сме за ЕУ и НАТО – тоа го должиме на нашите поколенија

4NEWS.mk

Авганистан ослободи 100 талибански затвореници по прекинот на огнот

Македонија

„Македонија ги има преземено вистинските чекори во справување со коронавирусот, исто како и европските држави“, вели Ќучук

Македонија

„Од техничка влада не може да се очекуваат реформи, со нефункционален парламент може да се променат важни демократски принципи“, смета Ќучук

Македонија

„Парите да одат директно кај бизнисите и граѓаните во справување со коронавирусот“, бара европатеникот Ќучук

4NEWS.mk

Семејството Стајиќ, сопственици и основачи на Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на Емилија Динева

4NEWS.mk

56-годишен скопјанец ограбен од љубовницата која ја запознал на интернет

Македонија

Американскиот бренд GUESS со моно бренд продавница во Македонија

4NEWS.mk

Сведоштво на лекарот кој ја изврши експлантацијата на срцето на Емилија

4NEWS.mk

Димитров: Зборувавме со НАТО и ја поправија грешката

4NEWS.mk

Полициски час од 19 во сабота до 05 часот во вторник – 4 починати, 19 новозаболени и 16 оздравени

4NEWS.mk

Мајската пензија ќе се исплаќа од 27 мај

4NEWS.mk

Емилија Динева е жената хероина која спаси три животи со донирање на нејзиното срце и бубрези

Македонија

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

4NEWS.mk

СДСМ: 100.000 граѓани добиваат платежни картички од 9.000 денари за купување на домашни производи

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија

4NEWS.mk

Хаварија во ОХИС, неподнослива миризба се шири во околината

Македонија

Сам и со церебрална парализа, во темница, студена соба, со долг од над 200 илјади денари

Реклама