Поврзи се

4NEWS.mk

Шверцери во документарецот го споменуваат и Саздо: „Нека знаат со кој си имаат работа“

Published

on

По повод 30-годишнината од формирањето на навивачката група Шверцери излезе и документарен филм на нивниот официјален Јутуб канал. 

-Текстот продолжува по рекламата-

Во краткиот документарен филм тие споделуваат искуства од минатото, почнувајќи од формирањето каде зборува и Артан Груби, инцидентот на Кале (февруари 2011) кој го именуваат како најголема победа за Шверцери а заврши со повеќе повредени лица меѓу кои имаше и со убодни рани од нож, па се до Саздо кого го именуваат како “момчето од црвените”.  

Напоменуваат дека осудените за убиството на Саздо се неправедно осудени, чекаат да бидат ослободени и додаваат: Секогаш ќе е*еме црвени – Нека знаат со кој си имаат работа.

 

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com