Свет
25,483,022
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
12,635
Вкупно активни случаи
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
2,702
Вкупно починати
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12
Македонија
73,601
Вкупно оздравени
Updated on 18/01/2021 16:12 16:12

Слета на пистата во Тузла за да ја запроси – пријателите поставија димни бомби, a таа рече да!

Еден млад претприемач од Тузла, Семир Алиќ, подготви луксузен и ненадеен предлог за девојчето. Во планот му помогнале пријатели, а девојчето, сега свршеница, било целосно изненадено

Отсекогаш била моја желба да му предложам на оној што го заслужува тоа на прекрасен начин. Бидејќи сме во врска долго време, морав да направам посериозни чекори и полека да излегувам со идеи. Сè ми падна на ум и тогаш сфатив дека е најдобро да го сторам тоа на необичен и посебен начин, вели претприемачот од Тузла, Семир Алиќ.

loading...

Неговиот авион беше пречекан со дефиле со факели, пишува порталот Ексклузива.ба  , каде објавија фотографии.

Цел тим луѓе помогнаа во разубавување на таа волшебна приказна. Секој имал своја улога и задача, почнувајќи од избраната Дијана, на која пријателка promised ветил дека само ќе ја однесе на шопинг. Таа заврши со прстенот.

Кога пристигнала на пистата, авионот слетал. Пресреќниот Семир излезе од тоа и отиде кај својата сакана.

– ДА! – рече идната госпоѓа Алиќ. Во тој дел биле истрелани ракети, димни бомби, петарди и конфети. 12-те пријатели на Семир ја изведоа подготвената точка и сите уживаа во тоа.

НАШ ПРЕДЛОГ

Утре е Богојавление- Водици: Крстот нема да се фрла и нема да ги има масовните собири

На полноќ се отвора небото. Според православниот обичај, во домовите се пуштаат чешмите, за да се освети водата и се означува големиот...

Откако Бугарија нè изигра – Вучиќ ќе ни даде 8.000 вакцини

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите откри дека Србија се согласила да помогне со 8000 вакцини од „Фајзер“. „Имам...

Полицијата казни пратеник кој додека возел зборувал на мобилен

Полициски службеници од СВР Скопје денеска му врачиле платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на...
Skopje
clear sky
-2.4 ° C
-2 °
-2.8 °
54 %
5.1kmh
0 %
Mon
-3 °
Tue
2 °
Wed
4 °
Thu
5 °
Fri
5 °