Случајно го срушиле телевизорот, а потоа на подот откриле нешто што ги шокирало

Мајка и син биле изненадени кога на подот од куќата во која се вселиле откриле љубовно писмо старо околу 100 години!

Доун Корнес и нејзиниот син Лукас (14) за медиумите раскажале како случајно откриле писмо кое со децении лежело на подот од куќата.

„Синот ја чистеше својата соба и случајно го преврте телевизорот од 55 инчи кој падна на подот. Од падот, неколку плочки на подот се скршени, а кога сакавме да го исчистиме нередот и повторно да ги поставиме, синот рече: нема ли да биде одлично ако најдеме нешто скриено? Потоа ја видовме хартијата и ситуацијата беше многу чудна“ – рекла жената.

Таа објасни дека, откако подетално го погледнале писмото, сфатиле дека се работи за љубовна врска која ја криел некој по име Роналд.

Во писмото, мажот и се обраќа на својата мажена љубовница, која ја моли да ја сокрие нивната врска од сите.

Колку што можевме да прочитаме, пишува: „драга моја, доаѓај секое утро да ме видиш ако сакаш. Но, те молам, не кажувај никому за тоа, бидејќи сите што ги познаваме ќе не обвинат за тоа, бидејќи ти си мажена жена. Те сакам многу, се надевам дека ќе се видиме наскоро“ – вели жената.

Зора го објавила писмото на Фејсбук, каде што собрала само позитивни коментари, а луѓето и рекле дека, судејќи по бојата на хартијата, писмото најверојатно датира од 1920-тите.

Поврзани вести

Од полноќ нова цена на горивата

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Од полноќ, Еуросупер БС-95 ќе се продава по...

ЗОШТО НИКОГАШ НЕ ТРЕБА ДА ГРЕШИТЕ ЗА РОДИТЕЛИТЕ: Животот уште посурово ви враќа сè што правите!

Еднаш имаше една слаба старица која, откако ѝ почина саканиот сопруг, отиде да живее со синот, снаата и внукот. Нејзиниот вид и слух се влошуваа секој ден. Понекогаш рацете...

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред Стопанската комора на Македонија изразувајќи незадоволство од неизгласувањето на законското решение со кое недела се прогласува за...

13 лица ја изгубија битката со ковид-19 – најмладите 35 и 39 години

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.299 тестирања, а регистрирани се 101 нови случаи на ковид-19. Регистрирани сe 393 оздравени пациенти, а регистрирани се...

Најважното

ССМ во недела на протест пред Собранието и Стопанската комора

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) во недела ќе излезе на протест пред Собранието и пред...

101 нов случај на ковид-19 – пријавени се 13 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 1.299...

За 3,5 денари се намалува цената на нафтените деривати

За 3,5 денари се намалуваат бензините, а за три денари екстра лесното масло за домаќинство, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Бектеши најави можно проширување на листата на производи со замрзнати цени

Листата на производи чии цени се  замрзнати е објавена, а утре на владина седница ќе ги разгледаме податоците од Заводот за статистика...

Експерт: Заштитните огради на автопатот Струма во реонот на несреќата се инженерски дефект

„Автобусот кој излета на автопатот Струма се заглави меѓу двете заштитни огради, кои не ја изгаснаа кинетичката енергија. Ова е инженер за целосен...