Поврзи се

4NEWS.mk

Со „Голф“ прегазил жена во Гостивар, со тешки повреди завршила во болница

Синоќа околу 22 часот на улица „ЈНА“ во Гостивар, патничко возило „Фолксваген Голф“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Љ.С. (51) од Гостивар, удрило во Н.Н. (65) од Гостивар.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Н.Н. и била пренесена во Медицинскиот центар во Гостивар за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Извор: Сител телевизија

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com