Свет
25,780,343
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 17:26 17:26
Македонија
11,676
Вкупно активни случаи
Updated on 22/01/2021 17:26 17:26
Македонија
2,754
Вкупно починати
Updated on 22/01/2021 17:26 17:26
Македонија
75,387
Вкупно оздравени
Updated on 22/01/2021 17:26 17:26

Тема: 1

Се враќа во сила Законот за акцизи: Полнете резервоари, од полноќ поевтини цени на бензините

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за...

Почина актерот Љупчо Тодоровски – Упа

Почина познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски –Упа. Љупчо Тодоровски –Упа покрај со актерство, се занимаваше и со театарска режија,...

Сонце „со заби“ деновиве – после викендот очекувајте промена на времето

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Во северозападните делови облачно со повремени врнежи од дожд, само...

Владата ги објави платите на премиерот и министрите: Заев, Спасовски и Шахпаска со најголеми плати – Филипче меѓу помалку платените

Владата на својата официјална веб-страница објави список со платите на премиерот, вицепремиерите и министрите за месец декември. „Како дел од заложбите...

Изгласан Законот за попис, без одлагање оваа година ќе мора да се преброиме

На пленарна седница, пратениците го изгласаа Закнот за попис, со кој со месец април ќе мора да се преброиме по 2002 година.

Завршни зборови за предметот „Монструм“ – „Поврзувањето со структури на МВР е неточна теза“, рече Фетаи

Во кривичниот суд денеска продолжи судењето за преметот „Монструм“ и убиството на младите момчиња. Предметот се наоѓа во завршна...

Угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот

Рестораните и угостителските објекти од денеска ќе работат до 21 часот, со што престанува да важи одлуката што беше во сила во...

Бајден е 46. претседател на САД

Со раката положена врз 127 години стара Библија што ја држеше неговата сопруга Џил,а пред претседателот на Врховниот суд на САД, новоизбраниот...

Температурен шок – УХМР соопшти кога се очекува затоплување на времето

Времето денеска ќе биде ведро и многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер...