Поврзи се

Македонија

12 полицајци од Чешка на македонско-грчката граница, позитивни на Ковид-19

Published

on

Во денешниот извештај од министерството за здравство, има 12 странски државјани, евидентирани како новозаразени од Гевгелија. Станува збор за 12 полицајци од Чешка, кои имале позитивни тестови на Ковид-19, а кои се дел од мешаниот полициски контингент на македонско-грчката граница.

-Текстот продолжува по рекламата-

Ниту еден од нив немал симптоми, но на тестирањата биле позитивни. Тие биле ставени во карантин, како и нивни колеги со кои биле во контакт.

Тие се подготвувале да се вратат во Чешка, но сега ќе мора да останат во изолација откако се покажале како позитивни на вирусот Ковид-19.

Loading...

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com