5 НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ ВО ЗОДИЈАКОТ: Го кријат вистинското лице како змиски нозе, а ќе ве измамат додека трепнете!

Има луѓе кои се подготвени да се согласат со вас во секое време. Важно им е само да стигнат до одредена цел, па не бегаат од манипулации. Оние кои веруваат во хороскопот велат дека некои членови на хороскопот се повеќе склони да лажат од другите.

Први на листата се, како што веројатно претпоставувате, Близнаците. Шират гласини, често лаги, озборувања, фабрикуваат приказни и скандали. А сето тоа е завиткано во најслатки зборови и умешно убедување, па тешко е да се препознае кога се искрени, а кога лажат.

Секогаш се трудат да стекнат многу познанства и да ја добијат нивната доверба и симпатии. Многу постигнуваат токму затоа што вешто бараат зборови.

Близнаците внимателно ги проучуваат луѓето и точно ги гледаат нивните слаби точки и каде треба да „пукаат“. А понекогаш и самите не се свесни дека се всушност дволични, бидејќи често се предомислуваат, а тоа е составен дел од нивната личност близнак.

Рибите лажат и манипулираат од сосема различни причини. Сакаат сите да бидат среќни и затоа прават лажна среќна слика за реалноста или игнорираат се што ја расипува таа слика. Тие често се преправаат дека избегнуваат критики или се наоѓаат во нечија лутина и ќе направат се за да не бидат повредени.

Стрелците по природа се весели и не сакаат напнати и непријатни ситуации, бидејќи сакаат луѓето околу нив да се чувствуваат удобно. Затоа често даваат лажни комплименти, а општеството го забавуваат со сочни приказни кои знаат да отстапат од вистината. Тие се познати по нивната љубов кон фалење, но Стрелците не гледаат ништо лошо во тоа.

Во суштина, Шкорпиите не лажат, тие само вешто манипулираат со луѓето и нивните чувства. Имаат поголема слика во главата и големи планови. Немаат проблем да искористат некого за да ги реализираат нивните планови, а потоа да ги „шутнат“. Често ги повредува туѓата среќа, па наоѓаат начини да ја расипат и намалат.

Поврзани вести

Има 51 година и тело како девојка: Ова е вежба за совршена форма во која се колне Меланија Трамп!

Меланија Трамп, за време на поголемиот дел од претседателствувањето на нејзиниот сопруг, остана една од најприватните први дами на САД. Секогаш беше таква, речиси не пушташе некој во многу зафатениот живот на...

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на Меморандум за разбирање за развој на железничко поврзување меѓу Република Северна Македонија и Република Бугарија „Скопје-Софија“.

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Најважното

Владата го прифати Меморандумот за разбирање за развој на железничкото поврзување „Скопје-Софија“ со Република Бугарија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 6-та седница, го разгледа и прифати усогласениот Текст на...

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се во дводневна официјална посета на Софија.

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...