5 РАБОТИ КОИ МАЖИТЕ ГИ КРИЈАТ: Никогаш нема да ви признаат дека ОВА ГО ПРАВАТ!

Она што им се допаѓа на нашите партнери, понекогаш делумно го дознаваме ако со нив имаме долга емотивна врска, но многу мажи сакаат одредени работи за кои речиси никогаш не зборуваат.

Имено, тие се склони да веруваат дека некои од овие однесувања се покарактеристични за жените, па се двоумат да признаат што им се допаѓа за да не бидат прогласени за „слаби“.

Мажите никогаш нема да признаат дека ги прават и ги сакаат овие пет работи:

  1. Обожаваат шопинг

Кој рече дека шопингот е резервиран само за жени? Мажите подеднакво сакаат да одат на шопинг. Само оставете ги да пазарат и ќе видите што ќе се случи. Мажите никогаш не им кажуваат на другите да одат на шопинг.

  1. Пеат под туш

Момчињата, како девојчињата, сакаат да пеат под туш. Нема да најдете многу мажи кои не пеат додека се тушираат. Тие едноставно го сакаат.

  1. Гледаат романтични филмови

Ако вашиот маж вели дека сака само акција или хорор и мрази романтични филмови, не би рекле дека е искрен, бидејќи повеќето момци уживаат во гледањето романтични филмови. Можеби нема да го признаат тоа и да го кажат гласно, но тоа е една од работите во кои апсолутно уживаат.

Всушност, тие, исто како и нивните партнери, сакаат удобно да седат во прегратките на саканата личност и да гледаат љубовни сцени со неа.

  1. Тие озборуваат

Да, и мажите сакаат озборувања. Всушност, тие го сакаат исто како и жените. Сакаат да „озборуваат“ за други мажи, но и да разговараат со девојки и долго да разговараат за нивните животи. Некои мажи повеќе уживаат да озборуваат отколку жените.

  1. Сакаат да се гушкаат

На мажите им е тешко да признаат дека сакаат нежност, а особено дека сакаат да се гушкаат. Сепак, вистината е сосема поинаква. Тие, исто како и жените, уживаат во гушкањето и размената на нежности.

Поврзани вести

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете земји, со акцент на темите кои ги опфаќаат ново-формираните работни...

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Најважното

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...