Бугарија објави фотографии од дронот со експлозив кој слета во бугарско одморалиште

Бугарското Министерство за одбрана денеска соопшти дека испратило специјална единица за проверка и деактивирање на беспилотно летало со експлозив што во неделата вечер слета во црноморскиот град Тјуленово.

Потоа објави фотографии од дронот.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното