Поврзи се

Галерија

ЧУДО ВО ЛИВЕРПУЛ: Прилепско бебе се роди на ист ден и датум како неговиот татко и дедо (ФОТО)

Published

on

Прилепско бебе се родило на ист датум како и својот татко и дедо, во болницата “Аrrowe Park” во Ливерпул, чудо кое се случува со веројатност еднаш на 48 милиони – пишува локалниот портал “Леверпул Ехо”.

Филип Павлоски (34) по професија физикален терепевт и по потекло од Прилеп, ги вчудоневидел вработените во болницата, кога им објаснил дека тој е роден во сабота на 6 октомври 1984 година, а неговиот татко Киро е роден исто така во сабота на 6 октомври 1956 година.

-Текстот продолжува по рекламата-

За чудото да биде уште поголемо, сопругата на Филип, Цветомира (31) по потекло од Бугарија, кажала дека и нејзината сестра е исто така родена на 6 октомври 1983 година.

Филип кој работи во “Ројал Ливерпул Болницата”, за “Ливепул Ехо” рекол:

“Очекувавме детето да се роди на први октомври, и си реков супер тоа е пред мојот роденден”.

“Но поминаа втори и трети октомври дојде, и ништо. Потоа сопругата беше примена на петти октомври во болница. Си реков дека бебето ќе го прпушти мојот роденден, затоа што не може да издржи 24 часа. Но, утрото, токму пред 9 часот, бебето се роди по природен пат”, вели Филип и додава:

“Кога им кажавме на вработените тие не можеа да веруваат”.

“Тие рекоа дека тоа е лудо и дека никогаш не слушнале за такво нешто. Рекоа дека ќе им кажат на сите весници”.

Филип и Цветомира сакаат патувања и досега имаат посетено повеќе од 20 земји, дошле во Обединетото Кралство пред три години.

Филип рекол дека тој и неговата сопруга се обидувале да добијат дете две години.

Името на бебето е Кристофер.

На семејството Павлоски им честитаме за радосната вест и им посакуваме многу, многу заеднички родендени.

Совет за етика во медиуми

Реклама
Македонија

Средба на работните групи за Законот за ЈО во Собранието

Македонија

„Ако формираме Влада, за 100 дена ќе го вратиме името Македонија“, вели Ристовски од Интегра

Македонија

Грчева: Јас сум против членство во НАТО

Македонија

#ClickPlus – Стојановски: Договорите со Грција и со Бугарија се нашата иднина; Ристовски: Тие се нашата глупост!

Македонија

Грчева: Во Македонија се прави драма кога ќе кажете дека не се согласувате со политиките на вашата партија

Македонија

Затворена обиколницата во Битола на патот кон Ресен поради протест

Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа неуставен Закон за јавно обвинителство

Македонија

Корупција: Северна Македонија на најниската позиција од сите држави

4NEWS.mk

Гренел: Приштина да ги укине таксите, а Белград да прекине со кампањата за признавањето на Косово

4NEWS.mk

Цената на паладиумот го надмина златото

Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com