Дневен хороскоп за петок (14.01.2022)

Овен

Работа: Секогаш можете подобро и вие тоа најдобро го знаете, затоа поработете на организацијата и плановите за следниот период.

Љубов: Не форсирајте ништо, време е за лесни приказни и комуникација без големи обврски и очекувања.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Евентуалните недоразбирања со деловното опкружување најдобро ќе се решат со компромисно решение.

Љубов: Бидете тоа што сте, но сепак обидете се да ја контролирате ситуацијата, инаку многу работи би можеле да останат нејасни и недефинирани.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Близнаци

Работа: Во овој последен работен ден од неделата типичните Близнаци ги очекува многу работа, но со одлична организација и комуникација се може да се постигне.

Љубов: Можно е овој ден да ве чека ново познанство со многу интересна личност, па ако ништо друго, тогаш еве можности за флерт и убава лежерна приказна.

Здравје: Одлично.

Рак

Работа: Бидете доволно трпеливи и тактизирани, доколку не сакате да им замерите на некои луѓе кои не размислуваат исто како вас.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната љубовна ситуација, уживајте, додека сите останати треба да покажат малку повеќе иницијатива и да започнете.

Здравје: Сосема задоволително.

Лав

Работа: Со исклучок на можна нетрпеливост и пар нервозни реакции поради тоа, се останато на полето на деловните активности треба да им оди во прилог на Лавовите овој петок.

Љубов: Ви претстои многу поволен ден доколку сте планирале да се посветите на зајакнување на темелите на вашата љубовна приказна. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Не е лош ден за почеток на реализација на некои од новите идеи, само потрудете се однапред да направите прецизен план на активности.

Љубов: А на љубовен план ве очекува поволна ситуација за да реализирате барем една љубовна идеја. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Нема непремостливи пречки во деловниот план за Вагите овој петок. Слободното време би можеле да го искористите за да се посветите на некое хоби.

Љубов: Искористете го целиот свој шарм и заводливи адути за уште повеќе да се зближите со личноста која ве привлекува.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Внимавајте да не сте пропуштиле некои недовршени обврски кон институциите поврзани со формалности и документација, за да избегнете плаќање пенали.

Љубов: Бидете малку пореални, не избрзувајте, за да не се доведете во комплицирана ситуација.

Здравје: Можна чувствителност на зглобовите и ситните коски.

Стрелец

Работа: Иако сè не оди многу лесно, со некои корекции и решавање на проблемите во движење, сепак ќе можете да правите сè на задоволителен начин.

Љубов: Важно е да се опуштите и да одржувате задоволителни партнерства без поголеми пресврти.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Јарец

Работа: Задржете ја вашата насока, воздржете се од коментари и обидете се да ги решите сите несогласувања со деловните соработници на компромитиран начин.

Љубов: Уживајте во вниманието и наклонетоста што ви ја покажува вашата сакана. Би можеле да возвратите со убаво изненадување.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Водолија

Работа: Солиден крај на работната недела е пред Водолијата, иако со големо чувство на замор. Опуштете се и одвојте време.

Љубов: Во љубовниот авион ве очекува многу убав ден доколку планирате да уживате во некоја заедничка активност со саканата личност.

Здравје: Одлично.

Риба

Работа: Помалку грижи на деловното поле можат да ви дадат оние соработници кои малку почитуваат, а од ден на ден ги менуваат ставовите.

Љубов: Забавувајте се со анализирање на сопствените желби и очекувања пред да се одлучите за вашиот следен потег.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Поврзани вести

ОВИЕ 3 НАМИРНИЦИ СЕ СПАС ЗА ЖЕНИТЕ ВО МЕНОПАУЗА: Полни се со протеини и влакна, а не додаваат килограми!

Со доаѓањето на менопаузата, вистинско време е да се размислува за промена на навиките кога се во прашање исхраната и физичката активност, со цел да се зачува физичкото и психичкото здравје, но...

Поради необичната игра што ја смислија, куче и мачка се хит на Интернет

Мачето Лео и кучето Кампер се неразделни пријатели. Дуото постигна голема слава и на социјалните мрежи, а причината за тоа е интересна игра, во која уживаат и двајцата. Имено,...

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...