ЈА ЧУВСТВИТЕ ТУЃАТА ЕНЕРГИЈА, ИМАТЕ РАЗВИЕНА ИНТУИЦИЈА: 6 ЗНАЦИ КОИ СЕ ДОКАЗ дека сте исклучително чувствителна личност!

Ние сме енергија, како светот околу нас, дури и нашите мисли и чувства се енергии. Чувствителните луѓе се посвесни за вибрациите околу нив, а енергијата на другите и околината ја доживуваат како да е нивна.

Ако се идентификувате во овие редови, веруваме дека сакате потврда за овој опис.

  1. Ги препознавате емоциите на другите

Согледувањето на чувствата на другите обично се нарекува емпатија. Чувствителните души обично разбираат како се чувствува некој друг, а понекогаш тие емоции дури и преовладуваат. Понекогаш ги чувствуваат туѓите услови дури и кога воопшто не се во нивна близина. Понекогаш е многу тешко да се справите со тоа, па затоа е клучно за чувствителните луѓе внимателно да ја заштитат својата енергија и да бидат многу внимателни кога се обземени од емоциите на другите.

  1. Го чувствувате лунарниот циклус

Секој месец, Месечината го завршува својот циклус и се претвора од млада во полна. Секоја фаза со себе носи различни емоционални состојби, така што многу чувствителните луѓе често се прилагодени на нив. Во новиот месец чувствуваат потреба да се повлечат, за разлика од полната месечина кога им се зголемува енергијата и треба да стават крај на одредени работи. Екстремно чувствителните души можеби нема да ја разберат нивната поврзаност со Месечината и можеби нема да го разберат изворот на нивната напнатост во одредени интервали.

  1. Чувствувате негативни вибрации

Чувствителните луѓе можат веднаш да препознаат дали некој лаже или се обидува да ги измами. Тие ја апсорбираат негативната енергија на одредена личност или ситуација. Покрај тоа, луѓето лесно се занемаруваат, што може да предизвика конфликт меѓу поединци. Високо чувствителните луѓе мора да научат да му веруваат на својот инстинкт и да препознаат кога интуицијата ги води кон вистината.

  1. Не се чувствувате удобно во друштво

На полн простор, па дури и на некои јавни површини, како што се трговски центри, чувствителните луѓе се преоптоварени. Ова се случува затоа што тие ја перципираат енергијата на многу луѓе околу нив. Освен тоа, чувствителните души се исклучително свесни за својата околина, што значи дека се исклучително вознемирени од одредени звуци, мириси, па дури и вештачко осветлување. Тие ги опишуваат овие чувства како клаустрофобија или дури и социјална анксиозност, но во реалноста тие реагираат на енергијата на околината. Тешко е да се справите со ова, па затоа е многу важно да развијат механизми за да се заштитат.

  1. Имате развиена интуиција

Бидејќи чувствителните луѓе се толку свесни за околината и енергијата на другите, нивната интуиција е често многу силна. Претчувството е честа појава која може да се однесува и на саканата личност во тежок период. Покрај тоа, тие имаат силно чувство за познавање или препознавање на навестување или порака. Понекогаш тие дури можат да се поврзат со други светови и да стапат во контакт со суштества кои не се меѓу нас.

  1. Не ви годи одредена храна

И храната има своја енергија, што значи дека чувствителните луѓе се навистина погодени од одредена храна. Тие можат да бидат пребирливи или нивното тело се спротивставува на одредена храна, а понекогаш избегнуваат месо, брза храна или преработена или генетски модифицирана храна. Наместо тоа, тие често избираат органски, свежи, вегански или вегетаријански.

Кога чувствителните души не се свесни дека трошат премногу енергија на светот околу нив, тие често се однесуваат како да е нивен. Затоа, тие се загрижени, под стрес или збунети за сопствениот идентитет и нивната мисија во светот. Ако се чувствувате така, посветете се на вашиот подарок и станете свесни за него за полесно да го совладате.

Поврзани вести

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а кои не развиле симптоми на болест односно се асимптоматски случаи на КОВИД-19 им се одредува домашна...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари. Оваа одлука е донесена врз основа на...

Почина Ратка Бакалиноска – првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во НОБ

По кусо боледување, вчера на 95-годишна возраст почина Ратка Бакалиноска, првоборец и носител на Партизанска споменица 1941 година за учество во Народноослободителната борба (НОБ), и одликувана со повеќе ордени и признанија на...

Ова е најнездравиот начин за подготовка на јајца

Не е ни чудо ако на спомнувањето на појадокот прво помислите на јајца. Меѓу другото, јајцата се популарен избор за појадок затоа што се фантастичен извор на многу основни хранливи материи.

Најважното

Владата одлучи: Се намалува периодот на изолација или карантин на 7 дена

Лицата кои се лабораториски потврдени на КОВИД-19 (со PCR тест или со брз антингенски тест), а...

Владата доцна вечерва донесе одлука – еве кога и како ќе започне учебната година

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

2.019 нови случаи на ковид-19 – пријавени 19 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 6.119...

Возачот е виновен за автобуската несреќа кај Струма, утврдиле бугарските истражители

Бугарската националната истражна служба го затвори случајот за несреќата на автопатот Струма во која загинаа 45 лица, изјави за БГНЕС шефот на...

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Северна Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште неколку активности,...