Поврзи се

Магазин

Ќе живее во една од најмодерните куќи во Торино: Ова е новата куќа на Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо е еден од најбогатите спортисти во светот,oсвен тоа има големи приходи од спонзори и реклами.

Сега стигна во Јувентус, каде што ќе живее во Торино во следните неколку години, а долго време бараше нова куќа.

На крајот, Португалецот успеа да најде една вила во околината на Торино и секако тоа не е сосема обична куќа за познатиот фудбалер.

Новата куќа на Роналдо има три ката, дури осум спални соби, затворен базен и површина од неколку илјади квадратни метри, па со годишна плата од 30 милиони евра нема да му биде проблем да плаќа 40.000 евра дневно.

7 Comments

7 Comments

  1. Pingback: Melton Mowbray

  2. Pingback: Shriram 107 Southeast Review

  3. Pingback: scary maze game 7

  4. Pingback: agencia de viajes en managua

  5. Pingback: Doghouse Dave

  6. Pingback: 대구안마

  7. Pingback: agen sbobet terpercaya bonus besar

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Реклама
Реклама
Реклама
WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com