Крал на глупите подароци: Нема да верувате што принцот Вилијам и купил на Кејт за роденден!

Идниот крал на Велика Британија призна дека не е одличен во изборот на подароци за најблиските.

Ако некогаш сте подариле некому подарок и веднаш сте се запрашале зошто воопшто сте го купиле, не дозволувајте чувството на срам да ве обзема предолго – веројатно сте биле поимагинативни од принцот Вилијам, пишува Глоси.

Кејт Мидлтон пред неколку дена го прослави својот 40-ти роденден, а се уште не се знае што го израдувало нејзиниот сопруг на овој важен ден. Сепак, еден подарок што идниот крал на Велика Британија и го приредил на својата сакана бил толку бесмислен што тој не можел да остане тајна …

Кога во 2020 година гостуваше во подкастот на поранешниот британски фудбалер Питер Крауч, принцот Вилијам призна дека не е одличен во изборот на подароци за своите најблиски.

Имено, поранешниот спортист изјавил дека случајно три години по ред и купувал ист подарок на сопругата Аби Кленси, а на прашањето дали Вилијам може да го надмине во категоријата најлоши подароци, војводата од Кембриџ рекол:

  • „Веројатно можам. Еднаш купив двоглед за жена ми“.

Тој откри дека тоа се случило на почетокот на врската и се пошегува дека тоа му помогнало да ја заведе. Запрашан што мисли Кејт Мидлтон за подарокот и како таа реагираше, Вилијам рече:

  • Таа ме погледна и беше како „Двоглед е… Што се случува?“… Не помина добро. Немам поим зошто и купив двоглед.

Како што пишуваат британските медиуми, војвотката од Кембриџ не дозволува нејзиниот сопруг да го заборави тој непријатен момент во нивната врска кога застанал пред неа со двоглед во рацете, но во подоцнежните години „се извадил“ дарувајќи скап накит.

Поврзани вести

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се одржаа и одделни состаноци на работните групи утврдени за време...

Еве што се собира прашина во вашиот дом

Време е за општа заштеда, и без разлика од кој извор на нередот, оваа листа ќе ви помогне да го елиминирате она што не ви треба, за да можете да направите простор...

Најважното

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...

718 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 22 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.044...