Поврзи се

Македонија

Лукаревска: Строго демантирам дека тестот за корона сум го направиле пред вчерашната посета во Куманово

Published

on

Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска преку својот Фејсбук профил информираше дека тестот за коронавирус го направила откако дознала дека Мухамед Зекири бил позитивен, ги отфрла шпекулациите пласирани во дел од медиумите дека таа тестот го направила пред работата посета во Куманово.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Строго ги демантирам дезинформациите кои излегоа во јавност дека тестирањето за коронавирус сум го направила пред вчерашната теренска посета во Куманово. Резултатите од епидемиолошката анкета од другарот Мухамед ги добивме вчера вечер (недела, 31 мај), по што бев тестирана пред 20:00 часот. Од моментот кога ме контактираа епидемиолозите не сум го напуштила својот дом“, напиша Лукаревска.

Додава дека денеска пристигнале и резултатите за нејзините родители кои биле негативни на тестовите.

„Исто така сакам да истакнам дека во секој момент од посетата во Куманово ги почитував сите заштитни мерки. Сакам едно нешто да биде јасно – прво како човек, а потоа како јавен функционер никогаш на никој не би го загрозила јавното здравје“, додава Лукаревска.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија