Поврзи се

Македонија

Медицинскиот техничар од Шведска кој помагаше во Инфективната клиника: Херои на македонскиот народ се здравствените работници!

Published

on

Ханс Јорген Михаел Селберг е медицински техничар од Шветска којшто на 4 август, преку европскиот механизам за цивилна заштита, пристигна во нашата земја со цел да им помогне на своите колеги при негата на пациентите заболени со коронавирус.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Херои на македонскиот народ се здравствените работници. Тие се многу посветени и лојални. Мислам дека се одлични во својата работа. Со мене беа многу добри и полни со разбирање. Не заборавајте дека вирусот е сѐ уште присутен. Лесно е да се опуштиме и да заборавиме. Едноставно е. Мијте ги рацете, одржувајте физичка дистанца и секогаш носете средство за дезинфекција со вас“, вели медицинскиот техничар кој помагаше во Инфективната клиника.

Loading...

„Херои на македонскиот народ се здравствените работници. Тие се многу посветени и лојални. Мислам дека се одлични во својата работа. Со мене беа многу добри и полни со разбирање. Не заборавајте дека вирусот е сѐ уште присутен. Лесно е да се опуштиме и да заборавиме. Едноставно е. Мијте ги рацете, одржувајте физичка дистанца и секогаш носете средство за дезинфекција со вас“, вели медицинскиот техничар Ханс Јорген Михаел Селберг, кој еден месец помагаше во Инфективната клиника.

Gepostet von Венко Филипче am Samstag, 5. September 2020

.

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com