Поврзи се

Македонија

Мицкоски: 60 пратеника на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се реалност на престојните избори

Published

on

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ја почнаа кампањата од Охрид. Лидерот на партијата се обрати пред јавноста, кажувајќи дека очекува минимум 60 пратеници на следните избори.

-Текстот продолжува по рекламата-

„Ќе бидам нескромен и ќе кажам, 60 пратеника на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ на изборите на 15 јули се реална бројка. Да си ја исправиме Македонија“, порача Мицкоски.

.

Извор: ТВ21

Loading...
Совет за етика во медиуми

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

Музика и Филм

НОВО ВИДЕО: Момците од Театро бенд пеат „За тебе“

Македонија

ВИДЕО: Секоја чест! Полицајци од ПС Бутел спасија мало куче од дупка длабока 4 метри

Македонија

(ВИДЕО) Пенадровски: Да не сум претседател и јас би се иселил од Македонија