НА 14 ЈАНУАРИ ЗАПОЧНУВА РЕТРОГРАДЕН МЕРКУР: Овие 3 знаци ќе удрат со сите сили! ТЕШКО ЗА НИВ!

Ретроградниот Меркур започнува на 14 јануари и ќе трае до 3 февруари.

Посебно е интересно што во знакот на Водолија ќе биде ретроградно до 25 јануари, а од 25 јануари до 3 февруари во знакот Јарец. Овој период ќе ви донесе на прво место преиспитување – што сакате, а што не сакате во животот.

Како и секогаш, ретроградниот Меркур ќе влијае на сите знаци на Зодијакот, но трите знаци ќе го почувствуваат посилно од останатите.

Во продолжение дознајте кој ќе биде „удрен“ …

ЈАРЕЦ

Сите тајни, тишини и она што сте го сокриле ќе излезат на површина и ќе ви стане тешко да продолжите да живеете во лаги. Ќе треба да соберете храброст да се борите со сопствените тајни и да признаете се што ви треба за да ги затворите луѓето. Можеби сте збунети во која насока да одите понатаму, но погледнете длабоко во срцето и слушајте што ви кажува чувството во стомакот.

ШКОРПИЈА

Ретроградниот Меркур ќе ви донесе големи парични проблеми, можеби дури и стари долгови. Ќе дојдете до позиција дека треба да направите пресметка и да се откажете од некои желби и проекти.

ОВЕН

За Овенот ова ќе биде турбулентен период, особено кога се во прашање емоциите и односите со саканите. Ве очекува големо изненадување или непланиран настан кој ќе го промени текот на работите во вашата врска. После тоа ништо нема да биде исто, можно е или да ве натера да завршите засекогаш или да ги решите претходните конфликти и да продолжите со повеќе разбирање.

Поврзани вести

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков истакна дека „постојат држави како што е Република Северна Македонија каде што индивидуалните права се остаруваат...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете земји, со акцент на темите кои ги опфаќаат ново-формираните работни...

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Најважното

Ковачевски: Бугарите во Македонија може да побараат да бидат дел од Уставот на РСМ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на заедничката прес конференција во Софија со премиерот на Бугарија, Кирил Петков...

Ковачевски: Успех е ако до 2023 се отвори нов граничен премин, а до 1-ви март имаме комерцијални летови Скопје-Софија

Димитар Ковачевски и Кирил Петков на заедничка прес конференција рекоа дека во Скопје и Софија се разговарало за политичките прашања меѓу двете...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...