ОВА НАВИСТИНА МОЖЕ ДА УСПЕЕ, ЕВЕ ЗОШТО: Врската со ист хороскопски знак може да биде вистинска авантура и пријатно изненадување!

Не постои совршена формула за љубов! Но, ако се заљубите во некој кој има ист хороскопски знак како вашиот, има големи шанси за успех. Откријте зошто во продолжение.

Дека спротивностите привлекуваат штандови. Но, точно е и дека сличните се радуваат. Што точно ви носи врската со истиот хороскопски знак како вашиот, дознајте во продолжение.

ОВЕН + ОВЕН = АВАНТУРА

Родените во знакот Овен се храбри и самоуверени. Бидејќи тие ја ценат авантурата, тие ќе си дадат доволно слободен простор. Тие исто така ќе научат кога да се поддржуваат еден со друг и кога да го остават другиот сам.

БИК + БИК = ХЕДОНИЗАМ

Ова е најдобриот пар кога станува збор за компатибилноста на истиот знак. Бидејќи бикот сака да ужива и ја цени стабилноста, врската ќе функционира одлично. Инаетот може да биде пречка, затоа треба да се практикува компромис.

БЛИЗНАЦИ + БЛИЗНАЦИ = љубопитност

Тоа е променлив и енергичен знак. Затоа во врската ќе влезат полни со љубопитност и ентузијазам, што ќе доведе до многу убави заеднички спомени. Ако работат на флексибилност, долгорочно ќе останат заедно.

РАК + РАК = ЕМОЦИИ

Бидејќи ракот ја цени топлината во домот и ги разбира другите луѓе, тој ќе создаде врска во која ќе доминираат меѓусебната грижа и силните емоции. Кога конечно ќе излезат од лушпата, само треба да внимаваат да не земат сè при срце.

ЛАВ + ЛАВ = ЕНЕРГИЈА

Огнениот лав е полн со потреба за внимание и сака да доминира. Кога ќе се сретнат два лава, љубовта и страста веднаш ќе ги врзат. Сè ќе оди без проблеми, се додека енергичните лавови го држат егото под контрола.

ДЕВИЦА + ДЕВИЦА = ЛОЈАЛНОСТ

Практичната девица сè темелно размислува. Тоа е знак украсен со верност, така што двете девици ќе најдат хармонија. Овој тандем ги решава проблемите со своите аналитички вештини, сè додека не бара совршенство во сè.

ВАГА + ВАГА = РОМАНСА

Шармантната и социјална вага ги цени уметноста и убавината, па друга вага автоматски ќе ја препознае вашата сродна душа. Романтиката секако ќе биде на високо ниво, а единствено на што треба да поработат е неодлучноста.

ШКОРПИЈА + ШКОРПИЈА = СТРАСТ

Тешко е да се открие и следи интензивната и еротска скорпија. Затоа, тој ќе најде адекватен партнер во друга скорпија. Загарантирана е возбудлива врска, под услов да не се контролираат еден со друг.

СТРЕЛЕЦ + СТРЕЛЕЦ = ЗАБАВА

Слободен и љубопитен стрелец живее за забава. Ретко кој го разбира тоа, освен ако не е истиот хороскопски знак. На Стрелците никогаш нема да им биде здодевно, бидејќи имаат толку многу заедничко. Се додека слушаат, нема да имаат проблеми.

ЈАРЕЦ + ЈАРЕЦ = БЕЗБЕДНОСТ

Амбициозниот и фокусиран Јарец го цени своето време и напорна работа. Двете кози така ќе се поддржуваат и ќе се охрабруваат. Бидејќи секој ќе се држи до своето мислење, треба да се негува трпение и разбирање.

ВОДОЛИЈА + ВОДОЛИЈА = НЕЗАВИСНОСТ

За некој адекватно да следи ексцентрична и паметна Водолија, мора да има слично темпо на живот. Во овој поглед, партнерот Водолија ќе биде идеален се додека има искрена размена на мислења.

РИБИ + РИБИ = ИНТУТИВНОСТ

Креативните и имагинативни риби често живеат во свој свет. Логично е две риби да бидат на исти бранови должини и интуитивно да знаат што им е важно. Сè што е потребно е да внесете малку чувство на практичност во врската.

Поврзани вести

Дали пуканките се едни од најздравите закуски?

Пуканките се една од најпопуларните закуски. Сепак, честа дилема е дали пуканките навистина се една од најздравите закуски? Пуканките се навистина одличен избор за грицкање доколку не сакате да...

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира работата на Мешовитата комисија прашања меѓу Скопје и Софија. „Сакам да забележам дека...

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите Парамаунт Пикчрс и Скајденс. „Невозможна мисија 7“ требаше да почне да се прикажува во...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на Република Бугарија. На средбата беше истакнато дека...

Најважното

Петков: Во следните 4 месецеи историската комисија ќе има барем три средби

Денеска на прес конференцијата меѓу премиерите Димитар Ковачевски и Кирил Петков беше посочено дека се интензивира...

Ковачевски – Петков: Ги поставивме основите за брз напредок на меѓусебните односи

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на...

Работните групи на владите на Македонија и Бугарија ги поставија основите за работа и го утврдија роковите за исполнување на приоритетите

Во насока на продлабочување на билатералната соработка меѓу РСМ и Бугарија, во рамките на заедничката седница на двете влади во Софија, се...

Ковачевски и Петков: Да работиме на потенцијалите и предностите и да оствариме напредок во пријателството наместо национализам и говор на омраза

Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министрите кои се дел од делегацијата на Владата на Република Северна Македонија, утринава пристигнаа во резиденцијата „Бојана“,...

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено

Сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Продолжува периодот на...