Поврзи се

Македонија

Села не верува дека ќе има премиер Албанец

Published

on

Кога ќе се формира новата Влада, СДСМ и ДУИ договориле во последните 100 дена да има премиер од редовите на ДУИ, односно премиер Албанец. Но, Зијадин Села, лидерот на Алијанса за Албанците вечерва во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“ рече дека се сомнева дека ќе има премиер Албанец.

-Текстот продолжува по рекламата-

Тој смета дека ќе нема премиер Албанец, и дека сето тоа е само манипулација на лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

.

Loading...

Извор: ТВ21

Loading...

Совет за етика во медиуми

Македонија

Во градскиот парк во Кавадарци од денеска и официјално започна со работа регионален вински музеј

Музика и Филм

Уште една „ приказна“ за сите нас, Васил Гарванлиев ја промовираше новата песна

Музика и Филм

Со ангелски глас и песна во модерен ритам Сања Димова ќе ја освојува домашната сцена

Македонија

Лифтовите потенцијални жаришта на коронавирусот – како да ги направиме безбедни?

Македонија

Венко Филипче тројно погледан на ТВ21 од Канал 5 телевизија

Македонија

Соопштение за мерките на ВРСМ за првата фаза на олабавување на вонредните околности

Македонија

ТВ21 ЕКСКЛУЗИВНО: Потврден говедски коронавирус во Македонија, човек може да го зарази својот миленик, но не и обратно

Музика и Филм

„THE ELEPHANT“ прв македонски краткометражен филм со ирски и старо англиски акцент

Музика и Филм

Македонец во Словенија направи песна репрезент за градот

Македонија

ВИДЕО: Силна експлозија во фабрика во Битола – на терен противпожарни екипи

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com