Свет
19,137,739
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 08:35 08:35

„Семос едукација“ одбележува 25 години постоење

Центарот за обуки од областа на информатичките технологии „Семос едукација“ одбележува 25 години постоење. Обуките во Семос досега ги следеле над 10.000 учесници од над 20 држави од Европа и светот.

– Горди сме на фактот што Семос Едукација во изминатите 25 години се етаблираше како сериозен чинител во општеството помагајќи им на 100.000 лица во креирање и усовршување на своите дигитални вештини и кариери. Во нашата држава бевме први кои започнавме со долготрајна едукација преку академии и кои воведовме стандарди за професионална IT едукација преку партнерства со најпознатите IT компании од светот. Двигател сме на новини и континуирано промовираме обуки кои ќе придонесат во напредок на целокупното општество, вели Валентина Тасева, генерална директорка на Семос едукација.

„Семос едукација“ секоја година доделува стипендии за млади и талентирани поединци, со цел да го поддржи нивното напредување во кариерата.

loading...

На учесниците на обуките на располагање им е и менторска програма, во рамки на која тие работат под раководство на професионалци од најдобрите компании во регионот. Некои од нив овозможуваат пракса или вработување за најдобрите учесници на програмата. По завршување на обуката, на сите учесници им е обезбеден пристап до Кариерниот Центар на Семос едукација.

Компанијата е и еден од основачите на LLPA – Меѓународна асоцијација на водечки тренинг центри во која членуваат најдобрите 33 центри за обука од светот.

НАШ ПРЕДЛОГ

Руската вакцина стигна во Србија

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ којшто вечерва во интервју за РТС, потврди дека стигнала вакцината. „Стигнаа 20...

Марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот – рече премиерот Заев!

Премиерот на земјата Зоран Заев вели дека легализацијата на марихуаната ќе помогне во развојот на туризмот.  „Државата и граѓаните...

Нема друга болест досега, при боцкање, крвта да не тече низ иглата, вели Филипче

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена...
Skopje
overcast clouds
8.3 ° C
11 °
5.6 °
71 %
6.7kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
12 °
Sun
14 °
Mon
11 °
Tue
11 °