ВО ОВИЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ СЕ РОДЕНИ НАЈЛОШИТЕ МАЖИ: Кај нив животот за двајца е рамен на пекол!

Астролозите велат дека луѓето родени во овие знаци имаат помала веројатност да бидат добри сопружници од другите, едноставно кажано, некои знаци не се снаоѓаат најдобро во улогата на сопрузи. Еве кои се:

Девица

Мажите родени во Девица се љубоморни и несигурни, а тоа можат многу добро да го сокријат на почетокот на врската. Дури после некое време ја покажуваат својата вистинска страна. Тие можат да бидат и големи манипулатори и луѓе опседнати со контрола.

Бик

Биковите секогаш ќе претпочитаат кариера наместо стабилна врска и семејство. Ако живеете со маж роден во знакот Бик, можете да очекувате дека многу често тој ќе ги поминува вечерите во канцеларија наместо со вас и вашето семејство.

Иако овие мажи често ги опсипуваат своите сакани со скапи подароци и комплименти, тие никогаш нема да и дадат доволно на жената на својот живот. времиња.

Риба

Мажите родени во знакот Риби се полни со разбирање и се многу емотивни, па затоа треба да бидат одлични партнери. Сепак, тие речиси секогаш привлекуваат погрешна личност и Запад во токсична врска.

Поврзани вести

Благо намалување на нивото на реките, водостојот на природните езера ист како вчера

 Водостоите кај дел од реките во земјава се над просекот за јануари, но бележат благо намалување во споредба со вчера. За разлика од нив, резултатите од последните мерења направени од Управата за...

27 јануари – Свети Сава е неработен ден за граѓаните припадници на српската заедница

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник  на  РМ„ бр.21/98 и 18/07), 27 јануари 2022 година (четврток), Свети Сава е неработен ден за...

Ова е најплатениот музичар за 2021 година- заработил вртоглава сума

Брус Спрингстин, со заработка од 590 милиони долари е прогласен за најплатен музичар за 2021 година, објави списанието „Ролинг стоун“. Најголем дел од заработката е од продажба на своите...

Александар Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Совет на Европа

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски денеска на првиот ден од зимската сесија на Парламентарното Собрание на Совет на Европа, која се одржува во хибриден формат, поради пандемијата, е избран за потпретседател на...

Најважното

Премиерот Ковачевски утре на средба со бугарскиот претседател Румен Радев

Владина делегација составена од 16 министри, членови на кабинетот и премиерот Димитар Ковачевски од денеска се...

Какво време не очекува следниве денови?

Во следните денови ќе биде сончево со мала до умерена облачност и многу студено. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

ФОТО: Голем пожар во Битола – гори фабрика

Голем пожар во Битола, како што јавува репортерот на 4NEWS.mk станува збор за пожар во производствен погон. Пожарот избувнал...

Еве каква временска прогноза не очекува во следните денови

Во следните денови времето ќе биде многу студено и ветровито со умерен до засилен северозападен ветер. Денес и утре особено во северните...

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен до засилен ветер од северозападен правец.