ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА ФЕВРУАРИ 2023 ГОДИНА: Биковите ги очекува судбоносна средба, а ТИЕ ќе бидат непријатно изненадени

Овен

Во февруари темата за врските ќе дојде до израз. Доколку сè уште сте сингл, вашата дружељубивост овој месец ќе ви помогне да остварите корисни контакти кои можат да се развијат во нешто посериозно. Оние кои се во врска треба да најдат компромис со партнерот и никогаш да не влегуваат во конфликти.

Бик

Довербата ќе ви овозможи да достигнете ново ниво во љубовните врски, повеќе ќе се чувствувате за партнерот, од што врската ќе процвета во вистинска смисла на зборот. За оние кои се уште не ја пронашле својата половина можна е судбоносна средба, пишува Sensa.rs.

Близнаци

Овој месец одвреме-навреме ќе наидувате на ситуации од минатото, луѓе, околности, настани, ќе ве потсетуваат на нешто што сè уште не е завршено, но има потреба од решение. Сепак, во љубовната врска ќе има многу романса.

Рак

Ќе има многу нови обврски, но тоа нема да ви пречи, до средината на месецот ќе можете да одвоите време за саканите, а во романтичните врски ќе се појави ново светло.

Лав

Овој месец јасно можете да почувствувате дека дојде време за голема промена во вашиот живот, што треба да оставите и со што е време да се збогувате, без разлика на се.

Девица

Во личните односи можни се сомнежи кои ќе доведат до студенило меѓу партнерите. Не грижете се, во втората половина на февруари ќе имате пријатни впечатоци, особено Девиците кои се уште се сингл.

да

Овој месец ви е потребна емоционална и духовна поддршка повеќе од кога било, а тоа ќе ви го обезбедат вашите хоби и омилените книги. Личниот живот исто така ќе биде во полн ек овој месец.

Шкорпија

Полна месечина буквално ќе ви ги тргне очилата во розова боја. Во личните односи, можно е да испливаат на површина проблеми кои сте ги сокриле под тепих. Сега е време да се соочиме со нив.

Стрелец

Сега е време за креативност и слобода. Одете на патување со саканата личност, инспирирајте се од нови места, а непријатните изненадувања поврзани со работата и финансиите нема да ве допрат.

Јарец

Вашите планови и шанси се огромни, но лесно се борите со стресот и го извлекувате максимумот од секоја ситуација. Саканата личност ќе ве поддржи, што ќе ви даде сила и самодоверба. Осамените Јарци можат да доживеат ново љубовно искуство, иако се зафатени со работа. Можеби ќе уживате во оваа романтична авантура.

Водолија

Потребна ви е иницијатива во личните односи. Обидете се да преземете иницијатива и да ја подобрите романтичната врска. Генерално, ова е месец на вашето преродување на полето на љубовта. Многу врски може да се подобрат.

Риби

Љубомора, ривалство, страст. Рибите во врска треба да ја намалат љубомората. Рибите без партнер треба да погледнат во некој нов и да престанат да инвестираат во луѓе од минатото. Можно е да се појават нови романтични искри.

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
spot_img

Најважното