СИТЕЛ ЕКСКЛУЗИВНО: Катица Јанева влегува во куќен притвор

Доцна попладнево околу 17.20 часот Катица Јанева излезе од КПУ Затвор – Скопје и со полициско комбе се упати кон станот на својот син во центарот на Скопје каде ќе остане во куќен притвор.

Скопскиот Апелациски суд попладнево донесе одлука со која ја уважи жалбата на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и и одреди мерка куќен притвор.

 

Фото за вовед: 
Категорија: 

Извор: Сител телевизија

Следете го 4NEWS.mk на друштвените мрежи Facebook | Twitter | Instagram, како и преку нашиот Viber чет.
  • Ознаки
  • 1
spot_img

Најважното