Свет
19,135,117
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
21,728
Вкупно активни случаи
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
1,847
Вкупно починати
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36
Македонија
41,656
Вкупно оздравени
Updated on 04/12/2020 14:36 14:36

Последната фотографија од Амди Бајрам

Амди Бајрам поранешниот пратеник и политичар, ненадејно почина на 64-годишна возраст.

Бајрам починал во клиниката „Жан Митрев“ поради проблеми со срцето.

loading...

Пред само неколку дена, на 18 октомври Амди Бајрам направи свадба за внуката Перихан во Истанбул.

Свадбата се случи на брод на Босфор, со над 200 гости од Македонија. Видеа од свадбената веселба на својот Фејсбук профил објави синот на Бајрам, Габриел.

Неодамна, Бајрам изјави дека изминатиов период за него е многу тежок со оглед на тоа дека му била извршена ампутација на едната нога.

„Имав ампутација на едната нога, ама ќе ставам протеза. Во политиката мислам дека ќе се вратам. Сега ми треба малку време да закрепнам, но ќе се вратам. “ – кратко изјави за „Скопје1.мк“ Амди Бајрам во април годинава.

Извор: Сител телевизија

НАШ ПРЕДЛОГ

Нема друга болест досега, при боцкање, крвта да не тече низ иглата, вели Филипче

Еден факт кој досега не познат за ниту една болест е тоа што кај ковид пациенти крвта може толку да е згручтена...

Италија забрани патувања од 21 декември до 6 јануари

Италијанската Влада денеска соопшти дека воведува забрана за патувања за време на новогодишните празници, со цел да се обиде да спречи ширење на коронавирусот,...

Руската вакцина стигна во Србија

Руската вакцина веќе пристигна во Србија. Ова го потврди претседателот Александар Вучиќ којшто вечерва во интервју за РТС, потврди дека стигнала вакцината. „Стигнаа 20...
Skopje
overcast clouds
12 ° C
12 °
12 °
66 %
7.2kmh
90 %
Fri
10 °
Sat
13 °
Sun
14 °
Mon
10 °
Tue
11 °